Produkt został wynaleziony i opatentowany przez międzynarodowy zespół naukowców posiadający w swoim dorobku ponad 120 patentów w USA.

Nie było łatwo stworzyć jeden produkt, który równocześnie czyści, naoliwia i ochrania.

Twórca – Mark Simonetti, to były komandos oraz specjalista ds. broni. Po przetestowaniu wszystkich olejów na rynku nie znalazł żadnego, który spełniałby jego oczekiwania. Zwrócił się, więc do swojego ojca, który był wynalazcą z ponad 120 patentami na swoim koncie. Rady jego ojca w połączeniu z tym, co już sam odkrył podczas swoich poszukiwań stały się zalążkiem RAND Innovations (później XG Indastries).

Przemierzając cały świat oraz rozmawiając z najlepszymi specjalistami i naukowcami od tribologii, Mark zainteresował się nanotechnologią.

img-lNanotechnologia to materiały, które przynajmniej w jednym wymiarze mają rozmiar 1-100 nm. Mowa tutaj o cząsteczkach tak małych, że mogą się one dostać do porów lub pęknięć w metalowych powierzchniach. To właśnie tej właściwości brakowało innym preparatom dostępnym na rynku. Te rewolucyjne odkrycia w dziedzinie nanomateriałów, których struktury i elementy wykazują niezwykłe właściwości oprowadziły do wykorzystania właściwości, nanocząstek na poziomie atomowym i molekularnym oraz opracowanie niezwykle skutecznego o unikalnej kompozycji produktu.

Nanotechnologia to nauka w najczystszej postaci, zajmująca się zmianą materiałów. Molekuły są wystarczająco małe, aby wniknąć w pory znajdujące się na metalowych powierzchniach.

W trakcie 6 lat pracy z najlepszymi naukowcami i chemikami z całego świata Mark Simonetti udoskonalił formułę nanotechnologii.

RAND CLP powstał w momencie, kiedy Mark zawiesił te nanocząsteczki w mieszaninie patentowanych, przyjaznych środowisku estrów roślinnych. To w połączeniu z jednym z najlepszych nietoksycznych inhibitorów korozji pozwoliło jednej butelce RAND CLP czyścić, naoliwiać i ochraniać lepiej niż liczne produkty pozostałych środków chemicznych.