Ujarzmiając moc nanotechnologii.

Nasz założyciel Mark Simonetti jest synem wynalazcy Sergio Simonetti, który był inżynierem marynarki wojennej USA.

Sergio przyznano 120 patentów, z których wiele dotyczyło wynalazków z zakresu wysokiego ciśnienia i kawitacji, które miały doprowadzić do stworzenia trwałych i jednorodnych emulsji i dyspersji.

Pewnego dnia…

…Szef policji w Bridgeport w Connecticut (USA), powierzył Markowi zadanie zbadania i rozwiązania ciągłego problemu zacinania się broni.

Wszystko to zapoczątkowało okres ponad 7-letnich badań i prac rozwojowych nad produktem unikatowym na skale Świata obniżającym tarcie metalu. Mark rozpoczął swoją pracę od poproszenia o pomoc wielu naukowców z Azji, Rosji, Izraela i Stanów Zjednoczonych.

To właśnie wtedy odkrył, że:

  1. przez dziesiątki lat nie odkryto niczego nowego w dziedzinie lubrykantów do broni palnych oraz
  2. nanotechnologia ma potencjał, pozwalający na zmianę całej branży lubrykantów.

Po wyborze właściwych cząsteczek, które najlepiej pasowałyby do przemysłowych lubrykantów, największym wyzwaniem było stworzenie trwałego koloidu tych nanocząsteczek tak, aby znacząco obniżyć tarcie. To właśnie w tym momencie wyniki poufnych badań i wcześniejszych prac ojca Marka okazały się przydatne.

Po tysiącach nieudanych testów, Markowi udało się stworzyć to czego nie dokonali inni – trwały koloid nanocząsteczek, który połączony z innym olejem i bazą estrów stworzył nową generację produktów obniżających tarcie.

Podczas badań nad tym, które oleje bazowe najlepiej łączą się z jego „podstawowym środkiem” na bazie nanocząsteczek, Mark szybko odkrył zalety nowych, ekologicznych i biosyntetycznych produktów, które nie tylko sprawowały się lepiej niż tradycyjne produkty ropopochodne, ale były zarazem „ekologiczne” i nietoksyczne.

W ten sposób podróż, która rozpoczęła się od poszukiwań nowego, efektywniejszego lubrykantu do broni palnych skończyła się na stworzeniu opatentowanego modyfikatora tarcia, który zrewolucjonizował przemysł smarów i olejów w USA.

Poprzez wybranie cząsteczek o najlepszych właściwościach molekularnych i umiejscowienie ich w trwałym koloidzie oraz wymieszanie z najnowocześniejszymi, nietoksycznymi olejami bazowymi, Mark stworzył produkty, które trwale łączą się z powierzchnią metalu.

Wynikiem tego powstaje super gładka, trwała powierzchnia, która redukuje tarcie aż o 80% w porównaniu z istniejącymi produktami.

Produkty XG Industries starczają na znacznie dłużej niż produkty naszej konkurencji oraz naprawiają uszkodzenia powstałe na powierzchni metalu spowodowane zużyciem.

Na bazie nano-oleju do broni firma XG Indastries tworzy również najbardziej zaawansowane technologicznie smary i oleje z przeznaczeniem na rynek cywilny m.in.: do rowerów, samochodów, łodzi i innych.


Na terytorium Europy środkowo-wschodniej podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie produktu na rynek jest: Polska firma SCHRON DEFENCE.

Sprzedaż i współpracę prowadzimy po przez nasz sklep XGRAND.eu jak również, sklepy partnerskie oraz sieć dystrybutorów w Europie.

 

logo schron

 

XG Industries produkuje smary i oleje pod dwoma brandami:

XG dla rynku cywilnego oraz RAND dla rynku militarnego.

logo xg logo rand clp