Nasze oleje oraz smary z rodziny RAND są wspierane i rekomendowane przez st. sierżanta Kyle E. Lamb , założyciela i dyrektora Viking Tactics. Kyle spędził ponad 21 lat w armii USA, z czego ponad 15 lat służąc w Siłach Specjalnych Stanów Zjednoczonych. Brał udział w wielu operacjach i działaniach wojennych, m.in. w Mogadiszu i Somalii (na podstawie tej historii nakręcono film „Helikopter w ogniu”, incydent Black Hawk Down).

Ponadto Lamb jest jednym z najbardziej popularnych i renomowanych trenerów służb wojskowych i ochrony porządku publicznego. Efektem naszej współpracy jest logo Viking Tactics umieszczone na wszystkich produktach Rand.

 


XG Momentum jest obecnie używany i rekomendowany przez drużynę Surge Downhill City Team, posiadającą w swoim składzie najbardziej utytułowanych zawodników w swojej klasie. Drużyna uprawia najcięższą z możliwych dyscyplin rowerowych MTB co sprawia, że przy ich wnioskach z użytkowania nie można przejść obojętnie.

 


O jakości i znakomitym działaniu produktów Rand przekonali się również przedstawiciele organizacji Non-Profit – Warriors In The Workplace – zrzeszającą byłych funkcjonariuszy Służb Mundurowych oraz wojska w USA, prowadząca szkolenia specjalistyczne, wspierająca weteranów jak również doposażająca jednostki wojskowe w sprzęt zwiększający bezpieczeństwo żołnierzy. Produkty XG RAND otrzymały od nich prawo do posługiwania się ich logo.


Wszystkie produkty XG RAND posiadają rekomendację USDA – United States Department of Agriculture – Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Nadane przez Departament certyfikaty oraz znaki zgodności są państwowym potwierdzeniem ekologiczności olejów oraz smarów XG.

 


Wrażenia po stosowaniu smaru – suche warunki szosa – Trójmiejskie Towarzystwo Rowerowe „CYKLO”:

  • jazda – smar nałożony przed treningiem 120 km, po mimo swojej konsystencji smar trzyma się świetnie łańcucha, w suchych warunkach jego aplikacja wystarczy na minimum 300 km. 10/10.
  • czyszczenie napędu – bardzo dobrze czyści się ze smaru łańcuch przed następnym przesmarowaniem 9/10.
  • aplikacja – wygodne opakowanie, mile nas zaskoczyło to że zakrętki nie trzeba zupełnie zdejmować aby nałożyć smar, dzięki temu w np. przed zawodami, lub rano przed treningiem „na ostatnią chwilę” unikniemy poszukiwań zamknięcia buteleczki gdy już zaaplikujemy smar – pkt-y za opakowanie 10/10.